A. Kolesnyk (shepardvia) wrote,
A. Kolesnyk
shepardvia

Інформаційний бунт. Частина перша.

Яким має бути ставлення до  всіх подій які відбуваються навколо нас ? У кожного по різному , але інколи  буває таке враження що з певних причин  люди ставляться позитивно до того що варто було б засуджувати. Сьогодні хочу загострити увагу на моменті  інформаційної політики. Всі читають безліч новин на різних ресурсах і ніхто не задумується чи правдиві вони чи ні. Хтось висвітлив  соціальну проблему і всі   долучились до шаленої дискусії як це погано  чи як це добре. І всі   запекло доводять свою точку зору не задумуючись за те  що вони відстоюють.  Зі сторони виглядає смішним коли шановне панство підтримує ту проблематику яка була видумана кимось і не зрозуміло для чого, можливо це для когось на руку чи додасть прибутку, але ж ви маєте спершу перевірити чи правда то чи ні, а не  бути вівцями у загальному стаді.   Інші  безперервно коментують пости безглуздих  пабліків   де такі ж безглузді адміни генерують видумані новини не задумуючись над форматом сторінки і тим які новини мають бути  саме там. А ми поглинаємо увесь цей бруд немов би губка а потім всі запитують  чому молодь деградує. І чому  в суспільстві так багато людей які не слідкують за тоном розмови і за  власною грамотністю .
           Чудовий приклад тому це недавня дискусія на одному ресурсі. Суперечка полягає  в тому  що молода людина не змогла відповісти на  здавалось просте запитання : «Скільки буде 7х9»? А ви пам’ятаєте  ?  Здивували коментарі -  всі почали стверджувати що людина закінчила  школу, інститут і їй не потрібно знати відповідь на це запитання, а навіщо ? Тобто людина  працює на заводі і їй не  доводиться використовувати табличку множення у житті.  І багато людей підтримало цю думку. Я вважаю тут не може бути ніякої особистої думки  адже це суспільна необхідність  знати як помножити чи додати просте число. Люди перестали ходити в магазин ? Чи завжди користуються калькулятором. Можливо той хто написав  такий коментар в школі мав двійку, а зараз підмітає вулиці, але навіть двірнику колись доведеться порахувати  гроші. В іншому випадку нас всіх просто будуть кидати ті хто все ж таки вважає що рахувати в умі потрібно вміти.  І тепер задумуєшся а що страшніше ? Те що хтось один не знає елементарних речей чи те що  інші захищають таку неосвіченість. Скоріш за все це друге. Люди просто хочуть виділитись через всіх або ще гірше просто не розуміють суті справи . І це не єдиний приклад соціальної сіризни.
           Розмовляючи з багатьма студентами зразу видно  хто чого вартий, але більшість просто не задумувались досі яка їхня роль у суспільстві , а варто було б.  Потрібно мати свою життєву позицію і свої переконання. Так, у наш час доволі важко відстояти їх, але це не значить що потрібно відхреститись від всіх своїх думок.
           Зовсім інша тема це власний саморозвиток. Тут  і постає питання знаходження джерела інформації. Першоджерело це книжки, зараз ще з’явилось безліч інтернет ресурсів  які дозволяють знайти будь яку інформацію, але завжди варто  перевірити чи  правдива інформація яку вам пропонують чи ні.
           Ще один цікавий факт який був перевірений російськими вченими. Вони просто порівняли два підручники з фізики, один 1985 року випуску а інший 2010. Експеримент полягав у зборі  простого генератора струму керуючись інструкціями  підручника. Результати експерименту змушують задуматись, за виданням  1985-року дану машину  побудувати доволі просто , адже вся потрібна інформація  є у підручнику . Натомість якщо керуватись вказівками підручника 2010 року даний пристрій  побудувати просто не можливо. Даний експеримент пропонує нам на розсуд декілька  варіантів : 1 –Академіки(якщо їх так можна обізвати) з роками стають все  безграмотнішими; 2 – Підприємці для кого вигідне видавництво підручника просто   «пропихають» її  через конкурси і видають аби що; 3 – Це те що  суспільство(тобто нас з вами )  намагаються  отупити, адже  людиною не розумною дуже легко керувати. І саме головне це те що людина неосвічена  і не начитана, без своєї життєвої позиції ніколи не підніме бунт проти  можновладців, свого начальника чи наставника. 
           Слідкуйте за тим що ви читаєте і формуйте свою точку зору, адже саме це відрізняє вас від всіх інших.


            
Tags: public
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments